Rüzgar'ın Kapakları #1


Sırası ile en beğendiğim kitap kapaklarını paylaşmak istiyorum çünkü ve bence kesinlikle bir kitabı okuyucuya en iyi tanıtan şey kapağıdır. Kapak ne kadar göz alıcıysa kitapta o oranda göz alıcıdır. Daha sonra arka kapak yazılarına ya da kitap yorumlarına bakılır. İşte benim favori kitap kapaklarım;1. Cinder\\\Marissa Meyer

Bir Ay Günlüğü Serisi adıyla Artemis tarafından da ülkemizde yayınlanmaya başlayan serinin ilk kitabı Cinder'ın bu kapağına vuruldum. Tek kelimeyle Mükemmel !!!Aslında orjinal kapağı bu değil. Kabul edelim ki orijinal kapağı çok güzel ve Türkiye'de de orijinal kapağına yakın bir bir kapakla basıldı. Ama yandaki kapak Tayland'da basılan kapak ve kalbimin en orta noktasından beni vurdu. Sağdaki küçük resimde Amerika'da basılan orijinal kapak.

2.Ayaklı Bela\\\Jamie Mcguire

Seriyi hiç beğenmeme rağmen ve birinci kitabın kapağını da hiç sevmemiştim ama ikinci kitap olan Ayaklı Bela'nın kapağına resmen bayıldım. İtiraf ediyorum ilk kitabı okuyup beğenmediğim için ikiciyi okumadım ama olsun kapak bir harika yani :D İlk kitabı da Abby'nin gereksiz ve çok itici durduk yere kavga çıkaran karakteri beni direk kitaptan soğuttu. Kapağı istediğim kadar seveyim, inat ettim okumayacağım. Fena soğudum kelimelere sığmaz burda. Neyse devam..

3.Yeni Ruh Serisi\\\Jodi Meadows


Kütüphanemde onu okumam için bekleyen bu müthiş kapaklı serinin konusunu alana kadar bilmiyordum. Sadece renkli kapağı beni bu seriye bağladı.Renkli ve parlak bir kapak tasarımı. Sonrada konusu. Özelikle baştan 3. kitabın üzerindeki çocuk çok yakışıklı değil mi? Evet dediğinizi duyar gibiyim ya da öyle anlamak istiyorum :) Her neyse umarım novellayı da Türkçe'ye çevirirler.


4.Tersyüz\\\Amy Harmon

Yeni bitirdiğim gerek konusu gerek yazılışı gerekse (ve özellikle) kapağı ile beni benden alan , fizik ötesinde bir yerlerde boşlukta süzülmeme yol açan bu kitaptan burada bahsetmeseydim eğer çok büyük haksızlık olurdu. Bu yüzden bahsettim ve sizin de okumanızı tavsiye etmekten başka görevim kalmadı. Okuyun, ben bayıldım siz de bayılın ;)

5. Başlayanlar - Sonlayanlar\\\ Lissa Price


Bu iki kapak tasarımınıda kitabı da çok seviyorum. Hatta bayılıyorum. Distopya ya da fantastik kitaplar favorimdir ve bu kitap distopya tanımına tam olarak uyuyor. ama maalesef Enders-Sonlayanlar benim beğendiğim kitapla basılmadı. Üzüldüm mü evet ama seriyi çok sevdiğim için bu gerçekle yaşayabilirim. Yazar keşke iki kitapla bitirmeseydi.


0 yorum:

Bana Ulaşın