Kitap Karakterlerim ~ Mim #2


Bir kitap kurdunun karakterlere olan takıntısı asla bitmez. Blogda ne yazsam, ne yazsaaam diye ortalıkta dolanırken aklıma böyle bir mim yapmak geldi. Hem ben mim yapmayı çok eğlenceli buluyorum, eh kimse de beni mmlemediği için burda yalnızlıktan çürüyüp gideceğime ben de kendi kendime mim yaparım dedim. Yine de çok yalnızım çokk!!
Tabi ki kitap karakterlerine yalnız olduğum için takıntılı değilim. Sebebini bilmiyorum ama hepsi benim bebeklerim. Sanırım kafayı yiyorum..

1. İlk olarak; Sence sen en çok hangi kitap karakterine benziyorsun?
Ben tam Yakut Kırmızı kitabındaki Gwendolyn' benziyorum bence. Kıskanç, biraz sinir bozucu ama özünde tatlı (çaktırmayın insalar beni pek sevmez -_-) biriydi işte. Kitap boyunca ortalığı baya karıştırmıştı. Hatta bir ara benim de kafam çok karışmıştı. Sonu olarak Gwen'e benziyorum işte.


2.Kalbini fetheden kitap karakteri kim?
Jericho Barrons.
 Adam tek kelimeyle mükemmel ve Ateş Serisi'ni okurken kalbimi Eros'un okuyla tam 12'den vurdu. Ahh, Barrons ah!!!

3. Böyle evire çevire dövmek isteyeceğin karakter?
Tabii ki Gölge ve Kemik'ten Alina. Kız yanlış kararlar alma konusunda bir numara. Seriyi soluksuz okumuş olabilirim fakat kitabı okurken durup durup kitabın sayfalarına dalıp Baghara olmak istedim. Yaşlı cadının tekiydi ama bastonuyla ara sıra Alina'ya güzel geçiriyordu. Ne güzel günlerdi...
4.Eğer mümkün olsaydı, hangi kitap dünyasına kim olarak dahil olmak isterdin?
Cinder'ın dünyasına dahil olmak  ve bir cyborg olmak isterdim. İnsanların 'cyborg'lardan nefret ettiği ve biraz da korktuğu, etrafta veba diye bir hastalığın  kol gezdiği ve ayrıca Dünya'nın tehdit altında olduğu ilginç bir gelecek. Bol adrenalinli süper bir dünya işte.

5. Hala ve daima öldüğüne en çok üzüleceğin kitap karakteri...?
(Spoi olabilir) İki Hayat Arasında kitabında ki Ethan. O kadar beklenmedik... ve şaşırtıcıydı ki, Karadeniz'de gemilerim batsa bu kadar üzülmezdim. Hala içim kan ağlıyor... Aynı Yıldızın Altında kitabı bile beni bu kadar etkilememişti. 

6.'Al beni, kaçır beni' diye yüzüne haykırmak istediğiniz karakter?
Tabi ki Karanlıklar Efendisi. Sanırım kafayı yerdim. O yakışıklılık, zeka, kibir, güç... Galiba onu beklemek yerine ben onu kaçırmalıyım. Kafamda deli sorular... 


7.Gerçek hayatta var olsa hayat mükemmel olurdu dediğin kitap karakteri?
Demir Kral'daki Puck herhalde. Hem çok komik ve esprili hem de fazla zeki ve benim kitap boyunca çok sevimli bulduğum gerçek hayatta da var olsa kimseye kaptırmamak için 3. Dünya savaşı bile çıkarabileceğim bir kitap karakteri. Evet, böyle de manyağım işte :D
 
8. En sevdiğin yan karakter kim peki?
John Green'in İlk Aşk kitabında Hasan diye bir karakter vardı. Hem çok komikti hem de kitap boyunca yapmadığı kalmamıştı. kitabı okurken her adı geçtiğinde gülmekten kırılıyordum. O kitabı bir gün tekrar okursam bunun sebebi Hasan olur orası kesin. 
 
9. Favori çiftin...?
Soru mu be? Tabisi Jericho Barrons ve MacKayla Lane. Hani Barrons kalbimi çalmıştı ve Ateş serisinin koyu fanıyımdır falan fişmekan fakat her ne kadar Mac'i kıskansam da ciddi mükemmel bir çiftler. Seriyi tekrar okuyacağım sanırım. Ah Barrons ahh!!! 

 
10. Son olarak bir kitap yazdın diyelim. Senin karakterlerin nasıl olurdu?
Sanırım bir kötü çocuk hikayesi yazardım. Böyle baş roldeki çocuk efsane cool, biraz da pislik, çok ama çok yakışıklı ve değer verse de göstermeyen bir tip olurdu (ergen kurgu olduğu o kadar mı belli?). Scarlet'teki Wolf ile Jerciho Barrons karışımı biri olabilirdi. İkisine de bayılıyorum :))
Kız ise -kesinlikle- gerizekalı olmayan çünkü bazen çocuğa aşık olsun diye kızı karaktersiz salak bişi yapıyolar hikayeden soğuyorum ve fazla hırslı bir tip yazardım herhalde. Genelde ben yazmaya çalışınca ortaya çıkan kız karakter hep fazla soğuk oluyor.


Tek tanıdığım ve bildiğim sevgili bloggerım Okuyan Maydas'ı mimliyorum.  Hem senin de ilk mimin olur. Bu arada tabi ki isteyen herkes yapabilir :D

0 yorum:

Bana Ulaşın