Melez Sözleşmeleri Serisi: Melez\\\Jeniffer L. Armentrout ~Kitap Yorumu~


 ARKA KAPAK YAZISI;
Hematoi ırkı, tanrılarla yaratıkların soyu. İki Hematoi çocuğu Safkan sayılıyor ve tanrısal güçlere sahip oluyor. Hematoilerle ölümlülerin çocukları olan Melezlerde ise bu güçler yok. Bu melezlerin sadece iki seçeneği var: eğitimli birer Avcı olup iblis avlayabilir ya da Safkanların evlerinde kölelik yapabilirler.
Bir Melez olan Alexandria, yaşamını tuvalet temizleyerek geçirmek yerine tehlikeye atmaya razı ama bunu da yüzüne gözüne bulaştırabilir. Avcılık öğrencilerinin uyması gereken belli kurallar var. Alexin bu kuralların hepsiyle başı dertte ama en fazla birinci kural onun için büyük sorun:

Safkanlarla Melezler arasında ilişki yasak.

Ne yazık ki Alex, Safkan Aidena çok fena âşık. Ancak bu aşk onun tek büyük sorunu değil; daha büyük bir sorun, okuldan mezun olana kadar hayatta kalmak ve bir Avcı olmak. Görevinde başarısızlığa uğrarsa ölümden ya da kölelikten de kötü bir son onu bekliyor: bir iblise dönüşmek ve Aidenın avı olmak.

Daha korkunç bir şey düşünülebilir mi?

Melez, Yunan Mitolojisine bambaşka bir bakış açısı kazandırıp dünyada büyük yankı uyandıran Melez Sözleşmeleri serisinin ilk kitabıdır.


YORUMUM
     
   Çooookk uzun zaman önce başlamam gereken, lakin ne hikmetse bir türlü elime geçmeyen, geçse de tembellik yapıp başlamadığım bu kitap için kendimi kınıyorum. Aslında başlamadığım her kitap için kendimi kınıyorum. Tamam 5 kitaptan oluşan koca bir seri ama emin olun bir kere başlarsanız 'şu sayfada bitsin, 5 dakika daha okuyayım, ödev yapmalıyım artık!' gibi cümleleri kullanmaktan kaçışınız yok. İşte bu nedenle boş zamanınızda başlayın. Özellikle uyarıyorum; Boş-za-man. Şahsen ben de bağımlılık yaptı. 

 Kitap Alexandria'nın annesinin ölmesi ve MÜKEMMEL SAFKAN Aiden ile tanışması ile yeterince heyecanlı bir giriş yapıyor. 21. yüzyılda olmamıza rağmen saçma bir kast sisteminin kurbanı olan Alexandria  bir melezdir. Safkan ve ölümlülerin çocukları olan melezler, bu dünyada aşşağı varlık olarak görülüyor ve varlıklarını devam ettirebilmeleri için iki seçenekleri var. Ya avcı olup iblis avlıyacaklar ya da safkanların kölesi olacaklar. Ama Alexandria'nın asıl sorunu melezler ile safkanların arasında aşkın yasak olması. Çünkü o dehşet süper Aiden'a çoktan kapılmış durumda.
 
Alex düşüncesizin teki. Ciddi anlamda hayatınızda görüp görebileceğiniz en düşencesiz varklıktır o. 
Kendsi bir plan yaptım diyerek sokağa çıkıp dibine kadar belaya batan bir kızdır. Ayrıca da psikopatın teki. Ama Aiden'ın mükemmelliği onun tüm bu kötü özelliklerini törpülüyor. 
Aslında basit hatta biraz da ergen kurgu denilebilecek bir kitap. Konusu olmasında rağmen kitabın büyük bir bölümü kızın diğer safkan ya da melezlerle atışmalarıyla geçti. Seth'i de unutmamak lazım. 


Aiden Alex'in olabilir ama Seth benimdir kızlar:) Süper güçlü
Apollyonları severim. Hani böyle Safkanların bile yapamadığı şeyleri yapabilen olağanüstü yakışıklı, güçlü ve sevimli Apollyonları daha çok severim. Bu yüzden bir adet Seth alayım lütfen :D

Ama bana sorarsannız bu dünyada eğlence şart. Gençseniz ya da daima genç kalacaklardansanız bence kesinlikle okumalısınız. Hayatınıza renk katacağı kesin. 


  2. kitap ; Safkan
  3.kitap ;Tanrı kitap yorumları için tıklayınız.

0 yorum:

Bana Ulaşın